صدایی از بهشت……

آوا ملودی: آخرین آلبوم «مرتضی پاشایی» با نامdd

«اسمش عشقه» صبح امروز ۲۶ مرداد ماه منتشر شد. جمله ای که امروز بارها خواندیم و از همان شروعش حال و هوای دیگری به خبر انتشار یک آلبوم می دهد. «آخرین»، واژه ی تلخی است که از یک روز سرد پاییزی تا امروز که روز انتشار آلبومش است به نام پسر جوانی چنگ زده که قرار بود تا سال های سال برای دوست دارانش، با همان صدای محزون و دوست داشتنی بخواند.
«اسمش عشقه»، نامی که از همان روزهای آغازین تولیدش از زبان خود «مرتضی پاشایی» به هوادارانش ابلاغ شد و تا روز آخر انتشار نیز با همان نام و به یادگار از مرتضی، باقی ماند.
در ترانه های این آلبوم همچنان «مهرزاد امیرخانی» خالق تمامی ترانه هاست و در بخش آهنگسازی نیز همه ی ملودی ها به جز یک قطعه به سازندگی خود مرتضی است. تنظیم های آلبوم را «معین راهبر» (۴ قطعه)، «میلاد ترابی» (۲ قطعه)، «انوشیروان تربتی» (۲ قطعه)، «مهران عباسی» (۱ قطعه) و «کوشان حداد» (۲ قطعه) انجام داده اند؛ همچنین میکس و مستر قطعات بر عهده ی «آرش پاکزاد» (۵ قطعه)، «میلاد ترابی» (۲ قطعه)، «مهران عباسی» (۱ قطعه) و «محمد فلاحی» (۲ قطعه) بوده است.
این ها همه در حالی است که «مرتضی پاشایی» در زمان حیاتش تصمیم به همکاری با «مونا برزویی» و «روزبه بمانی» نیز داشته که کوتاهی عمر مجال ادامه ی کار را از او گرفت.
در قطعه ی دهم این آلبوم، یعنی «حالا حالا ها»، نام برادر او، «مصطفی پاشایی» به عنوان هم خوان نیز به چشم می خورد و شنیده ها حاکی از آن است که علت این امر ناقص بودن وکال اصلی که با صدای خود مرتضی خوانده شده بوده، می باشد و به همین خاطر این قطعه به صورت هم خوانی با صدای «مصطفی پاشایی» تکمیل گردیده است.
در ادامه ی قطعات به یک ریمیکس از «اسمش عشقه» با نام «اسمش عشقه ۲»، بر می خوریم که به تنظیم و میکس مستر «میلاد ترابی» صورت گرفته است؛ و البته این ها تنها نسخه ی ولتی آلبوم را شامل می شود. در نسخه ی «دیجی پک» آلبوم یک ریمیکس دیگر از آهنگ های قدیمی تر مرتضی حضور دارد که توسط «محمد فلاحی» انجام شده و در این نسخه به عنوان آخرین قطعه جای گرفته است.
علاوه بر این، در نسخه ی «دیجی پک» سه قطعه از آثار قدیمی «مرتضی پاشایی» با نام های «عصر پاییزی»، «روز برفی» و البته قطعه ی ماندگار «نگران منی» نیز حضور دارند، با این نکته که حال و هوای «روز برفی» این بار با تنظیم جدید تفاوت زیادی کرده و با تک خوانی «مرتضی پاشایی» به یک عاشقانه ی دلچسب و شنیدنی دیگری تبدیل شده است.
از نکات قابل توجه ی این بسته وجود دفترچه ی یادگاری چهره های موسیقی است که آخرین حرف هایشان با مرتضی را با دست خط خود برای او نوشته اند.
آلبوم «اسمش عشقه» شاید خداحافظی نصفه و نیمه ی «مرتضی پاشایی» با هواداران چند ساله اش است که این خداحافظی نیز نمی تواند مانع ماندگاری نام او و آثار دوست داشتنی اش باشد.
به تهیه کنندگی «ناصر پاشایی» (پدر وی) و با تشکری ویژه از «مهدی کرد» (تهیه کننده ی سابق مرتضی پاشایی)، تحت امتیاز موسسه ی «آوای سوته دلان» و توسط پخش شرکت «دنیای هنر»، آلبوم «اسمش عشقه» از امروز در سراسر کشور قابل تهیه می باشد.
خواهشمند است جهت حمایت از صاحب اثر آلبوم را به صورت اورجینال تهیه کنید.

آلبوم آخر مرتضی پاشایی با نام اسمش عشقه

آلبوم آخر مرتضی پاشایی با نام اسمش عشقه

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “صدایی از بهشت……”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *